Styrelsen och övriga poster

2018

  • Ordförande (1 år): Tobias Nilsson
  • Sekreterare (2017-2018) Johanna Jilsén
  • Kassör (2018-2019): Pelle Arve
  • Ledamot (2017-2018): Simon Ivarsson
  • Ledamot (2017-2018): Sandra Smoler
  • Ledamot (2018-2019): Fredrik Westlund
  • Ledamot (2018-2019): Daniella Petersen
  • Valberedning, ordförande: Börje Lindh
  • Valberedning, ledamot: Cecilia Thulin
  • Antidopingansvarig: Fredrik Westlund

2017

  • Ordförande (1 år): Tobias Nilsson
  • Vice ordförande: 
  • Sekreterare (2 år) Johanna Jilsén
  • Vice sekreterare: 
  • Kassör (sittande): Kalle ”Wästbygg” Mattsson
  • Ledamot (2 år): Simon Ivarsson
  • Ledamot (2 år): Sandra Smoler
  • Ledamot (sittande): Fredrik Westlund
  • Ledamot (fyllnad, 1 år): Pelle Jansson
  • Valberedning: Viktor Mattsson
  • Valberedning: Martin Krisell
  • Antidopingansvarig: Fredrik Westlund

2016

  • Ordförande (1 år): Oskar Dahl
  • Vice ordförande: Simon Ivarsson
  • Sekreterare (sittande) Mikael Jansson
  • Vice sekreterare: Tobias Nilsson
  • Kassör (2 år): Kalle ”Wästbygg” Mattsson
  • Ledamot (sittande): Simon Ivarsson
  • Ledamot (fyllnad, 1 år): Tobias Nilsson
  • Ledamot (2 år): Isabella ”Bella” von Weissenberg
  • Ledamot (2 år): Fredrik Westlund
  • Valberedning: Sandra Smoler
  • Valberedning: Samuel Borg
  • Antidopingansvarig: Fredrik Westlund

Övriga poster

  • Lagkapten herrar: Karl-Erik Malmberg
  • Lagkapten damer: Rebecca Josefsson

2015

  • Ordförande (1 år): Oskar Dahl
  • Sekreterare (2 år) Mikael Jansson
  • Kassör (sittande): Karl-Erik ”Karlos” Malmberg
  • Ledamot (2 år): Simon Ivarsson
  • Ledamot (2 år): Lars ”Mascot” Ahlqvist
  • Ledamot (sittande): Erik Flodihn
  • Ledamot (sittande): Magnus ”59:an” Carlsson
  • Valberedning: Marcus Henriksson
  • Valberedning: Rebecca Lindkvist

2014

Antalet poster i styrelsen utökades från 5 till 7 med två nya ledamöter.

  • Ordförande (1 år): Oskar Dahl
  • Sekreterare (sittande): Mikael Jansson
  • Kassör (2 år): Karl-Erik Malmberg
  • Ledamot (1 år): Jazmine Acevedo
  • Ledamot (1 år): Lars ”Mascot” Ahlqvist
  • Ledamot (2 år): Erik Flodihn
  • Ledamot (2 år): Magnus ”59:an” Carlsson
  • Valberedning: Fredrik Westlund
  • Valberedning: Johanna Jilsén

2013

  • Ordförande (1 år): Lars ”Maskot” Ahlqvist
  • Sekreterare (2 år): Mikael Jansson
  • Kassör: Oskar Dahl
  • Ledamot: Jens Ekman
  • Ledamot: Mathias Helgesson
  • Valberedning: Erik Flodihn
  • Valberedning: Magnus ”59:an” Carlsson

Interimstyrelse oktober och framåt:

  • Ordförande: Oskar Dahl
  • Sekreterare: Mikael Jansson
  • Kassör: Oskar Dahl
  • Ledamot: Erik Flodihn
  • Ledamot: Magnus ”59:an” Carlsson
  • Valberedning: Jazmine Acevedo
  • Valberedning: Karl-Erik Malmberg

2012

  • Ordförande: Erik Flodihn
  • Sekreterare: Mikael Jansson
  • Kassör: Oskar Dahl
  • Ledamot: Mathias Helgesson
  • Ledamot: Magnus Carlsson
2011
  • Ordförande: Lars ”Maskot” Ahlqvist
  • Vice ordförande: Erik Flodihn
  • Sekreterare: Daniel Ljunggren
  • Kassör: Oskar Dahl
  • Ledamot: Magnus Carlsson

2004

  • Ordförande: Kenneth Mattson
  • Sekreterare: Christian Sture
  • Kassör: Dennis Andersson
  • Ledamot: Magnus Carlsson
  • Ledamot: Rickard Oxholm

2003 

  • Ordförande: Magnus Carlsson
  • Sekreterare: Christian Sture
  • Kassör: Dennis Andersson
  • Ledamot: Kenneth Mattsson
  • Ledamot: Adis Salja

2002

  • Ordförande: Lars ”Maskot” Ahlquist
  • Sekreterare: Magnus Carlsson
  • Kassör: Dennis Andersson
  • Ledamot: Adis Salja

Styrkelyft och bänkpress i Göteborg